Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach

Dziś jest 06.05.2024

Dzień Kolejarza

25 listopada obchodzimy Dzień Kolejarza. Z tej okazji w przestrzeni kartuskiego Dworca Integracyjnego została urządzona stała ekspozycja dotycząca niezwykle bogatej historii stacji PKP w Kartuzach. To wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego oraz kartuskiej Biblioteki. Zapraszamy do czytania oraz oglądania.

Kulturalno-literackie wtorki w kartuskiej Bibliotece

Zachowując trwałość miejsc świadczenia usług społecznych w ramach projektu "Klub Integracji Społecznej", dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach ul. Dworzec 4 83-300 Kartuzy zaprasza na warsztaty pt.: "Kulturalno-literackie wtorki w kartuskiej Bibliotece".

Zajęcia adresowane są do osób 60+ i odbywają się w każdy pierwszy wtorek  miesiąca w godz. od 10:00  do  12:00.

Celem warsztatów jest aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społeczno-kulturalnym, wzrost poczucia własnej wartości i jakości życia związanej z umiejętnością korzystania z zasobów kulturalnych, promocja obszarów zrewitalizowanych oraz rozwój integracji społecznej lokalnego środowiska.

Tematyka zajęć obejmuje:

- zajęcia integrujące, aktywizujące i rozwijające kreatywność,

- zajęcia tematyczne i regionalne na bazie zasobów kartuskiej Biblioteki,

- wycieczki tematyczne w obrębie miasta i miejsc zrewitalizowanych,

- spotkania z ciekawymi osobami związanymi z życiem kulturalnym miasta.

Warsztaty realizowane są w ciągu 3 lat od zakończenia projektu (lata 2021-2023).

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są pod numerami tel. (58) 685 15 32, (58) 685 15 38.

Trwałość projektu (pobierz)

Wokół ludowego łabędzia

W czwartek 20 października 2022 r. w Filii naszej Biblioteki w Kiełpinie odbył się konkurs w ramach projektu pn. Wokół ludowego łabędzia – cykl międzypokoleniowych zajęć rozwijających dla mieszkańców sołectwa Kiełpino. Uczestnicy (10 osób) przedstawili swoje propozycje produktu lokalnego „Pamiątka z sołectwa Kiełpino” z motywem łabędzia.

Wokół ludowego łabędzia

W miniony czwartek 6 października 2022 r. w Kiełpinie odbyły się ósme zajęcia w ramach projektu pn. Wokół ludowego łabędzia – cykl międzypokoleniowych zajęć rozwijających dla mieszkańców sołectwa Kiełpino.

Przypominamy: Motyw łabędzia jest niezwykle ważny dla mieszkańców Kiełpina. Zwierzę to znajduje się nawet w nieoficjalnym „herbie” Kiełpina. Nie bez powodu…

Przed nami już tylko konkurs na najlepszą propozycję „Pamiątki z sołectwa Kiełpino z motywem łabędzia” oraz wernisaż prac plastycznych wykonanych w czasie trwania projektu oraz jako propozycje konkursowe.

Zakończenie projektu w czwartek 20 października 2022 r. o godzinie 17:00.

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich  Wokół ludowego łabędzia